FC Andílci Jílové - Panterky Čechtice

09.05.2016 12:32

7.5.2016 FC Andílci Jílové – Panterky Čechtice 2.4 (1:2)

V sobotu 7.5. jsme od 13:30 přivítaly soupeřky z Čechtic. Na podzim jsme v Čechticích dokázaly získat bod za remízu 1:1, jarní odveta se nám bohužel tolik nepovedla. Do zápasu jsme vstoupily velmi vlažně, jestli nás uspalo krásné počasí nebo oslnil perfektně střižený trávník, který nám před zápasem připravil náš správce Jarda, lze jen spekulovat. Hráčky hostí toho dokázaly využít, zatlačily nás a ze série rohů vytěžily v deváté minutě první gól. Bohužel ani tento budíček nás neprobral a to nemohlo dopadnout jinak, než dalším míčem v naší síti. V 17. minutě Verča neudržela přízemní centr z pravé strany, míč vypadl před prázdnou branku kde už nebylo co řešit a bylo to 0:2! Tento alarm již zafungoval a začly jsme bojovat o udržení jarní neporazitelnosti. Obrazem toho byla vyrovnaná hra (střely na branku v 1. poločase 6:3) a snížení na 1:2, které ve 23. minutě zařídila Kačka po krásné kombinaci s Petrou P. Kontaktní gól nás nabudil a již za dvě minuty mohlo být srovnáno, bohužel Petra P. v sólovém úniku jen těsně netrefila branku. O poločase jsme pozměnily sestavu, k brzkému vyrovnání to však nevedlo. Čechtice nadále ukazovaly svojí kvalitu a do vyložené šance nás nepouštěly, naopak v rozmezí 45-47minuty to bylo 1:4. Zlomová branka na 1:3 přišla po našich hrubých individuálních chybách, kdy nejprve Adéla zbytečně přišla o míč v přechodové fázi a následně Verča zbrklým a nepovedeným odkopem namazala soupeřkám do vyložené šance, kterou s klidem proměnily. Tato branka nás na chvilku dostala do kolen a výsledkem bylo již zmiňované rychlé zvýšení na 1:4. Scénář z prvního poločasu se takřka přesně opakoval, v 49. minutě Adnrea snížila na 2:4, na víc však naše touha po srovnání skóre nestačila.

Zápas přinesl dvě „statistické“ změny: první porážku v jarní části soutěže a poprvé jsme v ročníku 15/16 inkasovali víc jak jeden gól v zápase. Je potřeba na tento zápas rychle zapomenout a připravit se na sobotu 14.5., kdy opět od 13:30 hostíme tým z Loděnice.

Sestava: Veronika A. - Adéla (Petra R.), Dominika, Žába, Adrea (Jana N.), Vopi (Ilča), Kačka, Jana T., Petra P.